JURA Filter Claris Blue

Kód: JURA-71311
Neohodnotené
Značka: JURA
€15,50
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024

S novým ochranným zložením. Káva obsahuje 98% vody. Čím lepšia je kvalita vody, tým čistejšia a plnšia je aróma pripravenej kávy.  CLARIS vodu spoľahlivo filtruje, aby zanechal vo vode optimálne prostredie.

Detailné informácie

Podrobný popis

S novým ochranným zložením

Káva obsahuje 98% vody. Čím lepšia je kvalita vody, tým čistejšia a plnšia je aróma pripravenej kávy.  CLARIS vodu spoľahlivo filtruje, aby zanechal vo vode optimálne zložky pre perfektnú kávu: čistejšia voda pre čistejší pôžitok.

Nové ochranné zloženie bolo vyvinuté tak, aby presne spĺňalo potreby moderných automatických kávovarov s funkciou One Touch. Filter obsahuje minerály, ktoré stabilizujú uhličitan vápenatý. Ten sa potom neusadzuje vo vodnom systéme ani pri častej príprave pary a tak aktívne chráni vodný systém pred zanesením vodným kameňom.

Avšak  CLARIS filter ponúka oveľa viac: nielenže bráni vzniku vodného kameňa, ale tiež filtruje ostatné substancie, ktoré negatívne ovplyvňujú chuť a arómu pripravenej kávy. Minerály a fluoridy dôležité pre naše zdravie, ostávajú.

 

Filter CLARIS funguje na princípe up-flow. Granule vo filtri sa pri každej filtrácii rozptýlia, aby sa plne rozvinul a využil ich účinok.. Voda je tak vždy čerstvo prefiltrovaná a nemôže sa stať, že by došlo k použitiu odstátej, staršej prefiltrovanej vody, v ktorej sa množia baktérie.

Pri správnom používaní filtra nie je potrebné Váš kávovar odvápňovať.  Jeho používanie sa tak stáva jednoduchším a šetrí Váš  vzácny čas. Čisté hadičky, ohrevné prvky a čerpadlo bez usadeného vodného kameňa  významne predlžujú  životnosť Vášho kávovaru a pomáhajú udržať jeho dobrý stav.

 

Iba originálne filtre CLARIS sú presne prispôsobené vzhľadom k prietoku a zloženiu požiadavkám automatických kávovarov JURA.  Preto sa pri kúpe filtra CLARIS vždy presvedčte, že kupujete filtre so značkou kvality JURA.

Vyskúšajte nový filter CLARIS a presvedčte sa o výhodách, ktoré Vám i Vášmu kávovaru prináša.

 

Filtre CLARIS blue sa môžu používať vo všetkých kávovaroch JURA s modrým držiakom filtra vo vodnej nádržke.

Série:  Z, J, F, C, A, ENA, F50 > 2009, C5 > 2009

 

 

Konštantne dokonalá káva vďaka hygiene certifikovanej TÜV

Nezávislá medzinárodná skúšobná inštitúcia TÜV Rheinland označila kávovary JURA v súlade so svojimi veľmi prísnymi kritériami za mimoriadne hygienické. Tento výrok dokazuje, že údržbové produkty JURA, ktoré sú precízne navrhnuté pre efektívnu súhru s elektronicky kontrolovanými údržbovými programami, zaručujú hygienu podľa pravidiel TÜV a čistotu každého jedného kávovaru JURA.

 

 

Vodný kameň je zdrojom porúch a neblaho ovplyvňuje chuť

Pri zohrievaní vody dochádza ku vzniku vodného kameňa. Rúrky zúžené nánosmi vodného kameňa nielenže spomaľujú proces ohrievania, čo zvyšuje spotrebu energie, no môžu niekedy zapríčiniť aj kompletné zlyhanie kávovaru. Vodný kameň tiež negatívne vplýva na samotnú kávu. Hoci sú malé množstvá uhličitanu vápenatého pre chuť kávy prínosné, priveľa vodného kameňa dáva vode nepríjemnú pachuť a zabraňuje arómam kávy, aby sa správne rozvinuli, sčasti i z dôvodu kolísania teploty vody.

 

 

Filtre CLARIS Vás zbavujú nutnosti odvápňovať kávovar

Správna voda je nesmierne dôležitá pre dobrú chuť kávy, pretože káva z 98 % pozostáva samozrejme z vody. Okrem vápnika, minerálov a fluoridov obsahuje vodovodná voda v mnohých oblastiach stopové množstvá olova, medi, hliníka a chlóru. Vďaka polohe priamo v nádržke na vodu filtrujú filtre CLARIS vodu pri každej príprave nápoja. Sú schopné kompletne absorbovať nebezpečné látky, zatiaľ čo vo vode uchovávajú dôležité fluoridy, ktoré sú nápomocné pri správnom rozvinutí sa aróm kávy. Len ak disponujete vodou optimálnej kvality, budete si môcť naplno vychutnať každú šálku kávy. Filtre CLARIS Vás zbavia nutnosti starať sa o odvápňovanie kávovaru.