O nás a našej filozofii

Od jednoduchej otázky k voňavému biznisu

 

Jedného dňa som dostal od bratranca z Holandska správu: “Chcem vymeniť kávovar, ty sa v tom vyznáš, poradíš mi?”

Za bežných okolností by som sa ho spýtal: “Kamarát, vypli ti internet?” Lenže môj bratranec nie je žiaden amatér. Je CEO programátorskej firmy, bol medzi prvými čo pochopili výhody block chainu a navyše život ho náramne baví. 

Po hodinovom telefonáte som si uvedomil, že:

 • Ak si chcete dopriať úžasnú chuť čerstvo pripravenej kávy, internet je veľmi slabá pomôcka pri hľadaní správneho kávovaru. Nemôžete sa spoľahnúť ani na ich “testy kvality”, pretože väčšinou ide len o zaplatené reklamné PR články.

 • Zákazník častokrát ani nevie, čo vlastne chce. Typov kávovarov je neúrekom a o spôsobe prípravy kávy ani nehovorím.

 • V bežných elektro predajniach, kde je množstvo práčok, chladničiek, televízorov a stovka ďalšieho tovaru v regáloch, “Odborný poradca” vám s výberom správneho kávovaru veľmi nepomôže, lebo sa na ne nešpecializuje.

 • Akú kávu dostanem z kávovaru? Pretože nie je káva ako káva. Ako bude kávovar vyzerať? Hodí sa do mojej kuchyne?

A tak sa v mojej hlave zrodila myšlienka pre Dom kávy - miesto, kde návštevník svojho vytúženého najlepšieho kamaráta nielen uvidí, ale ho najprv vyskúša. Až potom si ho odvezie k sebe domov alebo do officu. Kávovar si zákazník vyberie SÁM!

 

Jednoduchá otázka,ktorá: 

 • naštartovala 18 ročné putovanie nášho tímu vo svete kávy
 • dopriala nám zažiť tisíce degustačných káv, precestovať desiatky tisíc kilometrov od výstavy k výstave, od výrobcu k výrobcovi, 
 • posunula prvotnú myšlienku až ku realizácii, vďaka tomu sa naši zákazníci tešia z úžasnej a výnimočnej chuti káva a čajov, kávovarov, mlynčekov, baristických potrieb a užitočných kaviarenskych pomôcok,
 • pomohla vytvoriť firemné hniezdo po štyroch rokoch budovania.

Naša filozofia

 Sme zmierení s tým, že budeme pravidelne dostávať otázky ohľadom cien a ponúkaného sortimentu, a preto:

 • Naozaj sa snažíme udržovať konkurencieschopné ceny. Časť produktov a položiek si zadávame priamo do výroby u výrobcu a ostatné distribuujeme na základe riadnych distribučných zmlúv a transparentných partnerských dohôd.
 • Zastávame stratégiu Win-Win. O našich produktoch podávame vždy pravdivé informácie, so zákazníkmi a dodávateľmi komunikujeme vždy úprimne. Ponúkame kvalitné výrobky za férové ceny. Naším poslaním je šíriť osvetu dobrej kávy v rámci širokej verejnosti a poskytnúť možnosť nezáväzne vyskúšať si naše produkty (kávovar, mlynček, úpravu vody apod. ) ešte pred samotným nákupom so zreteľom na Vaše správne rozhodnutie.
 • Predávame produkty a služby, o ktorých vieme, že sú vysoko kvalitné a sme presvedčení, o ich funkčnosti a kvalite, ktorú dlhé roky využívame. Nie sme hypermarket a neponúkame produkty pochybnej kvality, len pre nízku cenu alebo masívnu reklamnú podporu.

Sme živý a tvoriaci organizmus, ktorý sa stále učí a rozvíja:

- študujeme svet kávy a dianie v ňom,

- hľadáme a dopĺňame do sortimentu nové zaujímavé produkty

- radi sa podelíme o naše skúsenosti a znalosti s našimi zákazníkmi a partermi 

Radi sa s vami v Dome kávy porozprávame o vašej obľúbenej káve, o kávovare, ktorý máte alebo, aký práve hľadáte. Nebude vás to stáť nič a my vám radi ponúkneme šálku výborného espressa a možno pár užitočných informácií.

 

A šálka kávy sa už pre vás pripravuje…

 

bilboard_print